Lajmet e fundit

 • 12.12.2016

  Ministrja Bajrami priti në takim afaristin nga Jordania, Abed Al-Rahim Boucai

  Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, priti sot në takim afaristin nga Jordania, z. Abed Al-Rahim Boucai, udhëheqës i kompanisë Al-Boucai Group. Z. Boucai shoqërohej nga Drejtori ekzekutiv i Institutit Kosovar për Qeverisje Lokale, Besnik Tahiri. Lexo më shumë

 • 07.12.2016

  Delegacioni nga Kosova merre pjesë në Javën e CEFTA-së në Podgoricë

  Një delegacion nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë i kryesuar nga Zv. Ministri z. Avni Kastrati dhe i shoqëruar nga Ambasadori i Kosovës në Podgoricë z. Skender Durmishi po marrin pjesë në Javën e Marrëveshjes për Tregti të Lirë në mes të vendeve të Evropës Qendrore (CEFTA) në... Lexo më shumë

 • 02.12.2016

  Ministrja Bajrami mori pjesë në takimin e ministrave “Të Procesit të Bashkëpunimit Evropian për Jug-Lindje (SEECP)”, në Zagreb

  Me ftesë të zëvendëskryeministres, përkatësisht ministres së Ekonomisë së Republikës së Kroacisë, Martina Dalic, ministrja Bajrami mori pjesë në takimin e ministrave “Të Procesit të Bashkëpunimit Evropian për Jug-Lindje (SEECP), që po mbahet në Zagreb. Lexo më shumë

 • 30.11.2016

  Ministrja Bajrami mori pjesë në Konferencën më të madhe botërore për start up dhe inovacion “SLUSH 2016”

  Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, mori pjesë në Konferencën më të madhe botërore për start up dhe inovacion “SLUSH 2016”, që po mbahet në Helsinki të Finlandës. SLUSH është pika kryesore e takimeve në mes start up-eve apo bizneseve fillestare, talenteve të... Lexo më shumë